ABA liga: U napetoj završnici Cibona ipak ostala bez bodova

Igor Marić je imao priliku da sa tricom donese pobjedu svojoj ekipi ali nije uspio pogoditi

Košarkaši Cibone poraženi su Srijemskoj Mitrovici od domaće momčadi Mega Bemax sa rezultatom 82:80 u sklopu 9. kola ABA lige. To joj je treći uzastopni poraz u ABA ligi nakon Partizana i Zadra. Trenutno su na osmom mjestu ljestvice sa omjerom 3-6.

Momčad Dejana Milivojevića je dobro ušla u susret te sredinom četvrtine povela sa 5 razlike ali tada Cibona radi preokret i završava četvrtinu sa tri poena razlike(15:18). Osam poena razlike je iznosila najveća prednost Cibone u drugoj četvrtini i to u nekoliko navrata ali Mega uspijeva do poluvremena smanjiti na onih tri razlike sa ulaska u četvrtinu.

Nakon odmora Mega ulazi odlučno sa namjerom da okrene rezultat u svoju korist i u 5:23 minuti dolaza do +8 prednosti(54:46). Također je najveća prednost u ovoj četvrtini Mega bila osam razlike ali se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 64:62.

U posljednjoj četvrtini rezultat je išao koš za koš i pobjeda je mogla otići na svaku stranu. U zadnjoj minuti nakon što je Novačić položio za smanjenje na minimalnih 1 razlike(79:78) odvila se prava mala drama. Prvo je Bitadze položio sa 14 sekundi preostalim na semaforu za vodstvo od tri razlike. U sljedećem napadu Cibone lopta dolazi do Uljarevića, koji je fauliran prilikom šuta. Uljarević je nažalost promašio drugo bacanje i pogodio preostala dva. Nako što je Bitadze zabio jedan od svoja dva slobodna bacanja, priliku za pobjedu u ovoj utakmici je dobio Igor Marić koji pak promašuje pokušaj trice i Mega dolazi do pobjede.

Najbolji kod domaće ekipe su bili Bitadze i Aščerić sa 28, odnosno 16, dok su kod Cibosa Novačić sa 14, Ljubičić 12, Uljarević sa 10 predvodili ekipu.