ABA LIGA: Uvjerljiva pobjeda Cedevite

Cedevita je u 8. kolu ABA lige upisala svoju petu pobjedu u sezoni. U Domu sportova su pobjedili Mornar iz Bara s 99:73.

Iako se pri pogledu na rezultat čini kako je Cedevita do pobjede došla bez puno muke, stvarnost je malo drugačija.
Gosti su šuterski dobro otvorili susret (šut za tri poena 5/8) te su nakon prve četvrtine imali vodstvo od 6 razlike. Cedevita je podigla razinu preciznosti te je do poluvremena uspjela izjednačiti rezultat (45:45). Igrači Veljka Mršića su odigrali fantastičnu treću četvrtinu. Bili su vrlo efikasni u napadu i agresivni u obrani te su gosti u tom periodu postigli svega 8 koševa. Domaći igrači su u posljednju četvrtinu ušli s 22 koša razlike te su mirno utakmicu priveli kraju. Najbolji u redovima Cedevite su bili Jackson s 19 koševa i 7 asistencija te Miro Bilan s 15 koševa i 11 skokova.

“Drugo poluvrijeme smo odigrali stvarno dobru košarku. Odlično obrambeno, a napadački jako dobro. Sve skupa smo zabili 99 poena, što nije lako postići u današnje vrijeme, naročito protiv dobro vođene i dobro utrenirane ekipe kao što je Mornar. Oni su prije ove utakmice imali pet poraza, ali su igrali protiv četiri trenutno najbolje ekipe u ligi. Izgubili su od Zvezde, Budućnosti, Cibone i Partizana, s tim da su od Cibone i Partizana izgubili u egalu na zadnju loptu. Čestitam dečkima i mislim da je ovo dobra pozivnica za publiku da dođu vidjeti ovu momčad i u srijedu protiv Nižnji Novgoroda jer trebat će nam podrška navijača da ostvarimo pobjedu protiv dobre momčadi, koja se u zadnje vrijeme dodatno pojačala”, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić nakon utakmice.

Cedevita – Mornar 99:73 (19:25, 26:20, 30:8, 24:20)