ABA LIGA

ABA LIGA: ZADAR PORAŽEN OD IGOKEE U ALEKSANDROVCU

Košarkaši Zadra u gostima kod Igokee nakon dramatične završnice izgubili rezultatom 77-78 (24-19, 18-15,17-22, 19-21).

Nedjeljni susret 21. kola regionalne košarkaške ABA lige donio je Košarkaškom Klubu  Zadar poraz protiv domaćina Igokee u Aleksandrovcu.

Od početka utakmice prednost je bila na strani domaćina i na poluvremenu odlaze s rezultatom 42-34. Nakon dobre treće četvrtine Zadar dolazi na tri razlike (59-56), te dobrom igrom u 36. minuti dolazi na samo jedan razlike (70-69). Deset sekundi prije kraja utakmica uspijeva izjednačiti rezultat nakon slobodnih bacanja Mislava Brzoje na 77-77. U samoj završnici  Jakov Vladović radi prekršaj na Blažu Mahkoviću koji pogađa slobodno bacanje i dovodi Igokeu na 78-77. Maj Kovačević na kraju promašuje tricu za Zadar i Igokea upisuje nove bodove.

KK Zadar predvodio je Ivan Marinković s petnaest pogodaka, dok je Boris Barać ubacio četrnaest. Za domaćine najbolji je bio Strahinja Mićović s devetnaest koševa i James Arthur Robinson s osamnaest.

Na ljestvici ABA lige Zadar zauzima 13. mjesto s 27 bodova, dok je prva Crvena Zvezda  s 40.