ABA Liga: Zadru ovisi ostanak u ligi o doigravanju!

Zadar je užasnom igrom protiv Igokee došao na korak do ispadanja iz lige

Igokea – KK Zadar 100:82 (26:14, 35:25, 18:23, 21:20)

IGOKEA: Musić 11, Talić, Lešić 14, Adamović 3, Milošević 2, Jerrett, Radivojević 4, Williams 16, Ilić 4, Anđušić 29, Rikić 3, Luković 14.

ZADAR: Bašić 9, Marić 8, Žorić 23, Krajina 6, Vuković 4, Brzoja, Špralja, Little 7, Planinić 10, Božić 15.

Zadrani su dobro ušli u utakmicu i početak nije odavao dojam da će Igokea imati lagan posao. Nakon 5-0 Zadrana, Igokea je preokrenula tijek utakmice. Već nakon 5 minuta igre Ante Nazor kod rezultata 10:7 zove time out. Kada se nastavila igra domaćini su jednostavno rješavali stvari u svoju korist i prvu četvrtinu dobili s velikih 26:14.

Domaćini su nastavili zatrpavati koš Zadra i nakon serije 14-4 početkom druge četvrtine je Igokea ubacila duplo više od Zadrana (40:20). Koliko je bila propusna obrana Zadra govori i podatak da su u prvom poluvremenu primili čak 61 poen!

Igokea je kroz treću četvrtinu čuvala svoju prednost da bi se Zadrani 12-1 serijom početkom četvrte četvrtine vratili ispod 10 razlike (82:73). Međutim iako su došli do čak šest koševa zaostatka (82:76), više od toga za Zadrane nije išlo. Igokea se do kraja susreta vratila na dvoznamenkastu prednost i ostvarila uvjerljivu pobjedu za kraj njihovog ovogodišnjeg natjecanja u ABA ligi.

Zadru pak preostaje se još natjecati i to u doigravanju za ostanak u ABA ligi. Za dobrobit KK Zadra nadamo se da se današnja igra neće ponoviti.

Igokeu je predvodio Danilo Anđušić s 29 poena, dok je kod Zadra najviše ubacio Luka Žorić 23.