ABA LIGA: Zvezda tricama pobijedila Zadar na Višnjiku

U posljednjem susretu 9. kola ABA lige Zadar je izgubio na Višnjiku od Crvene Zvezde sa 76:88. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti dominirali.

U posljednjem susretu 9. kola ABA lige Zadar je izgubio na Višnjiku od Crvene Zvezde sa 76:88. Košarkaši Zadra su bili u egalu s gostima do poluvremena, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Zvezdaši napravili veliku seriju.

Zadrani su na početku dvoboja igrali nadahnuto, efikasno i poletno riješivši prvu četvrtinu u svoju korist s 23:19. U drugoj četvrtini nastavili su u istom tempu i na odmor odlaze s prednošću 45:42. Nažalost to je bilo sve što je Zadar pokazao. Bez preciznog šuta, bez organiziranog napada, gotovo bez snage omogućio je Zvezdi da se s velikom prednošću u trećoj četvrtini odvoji i praktično riješi utakmicu.

Do kraja susreta vidjeli smo sporadične pokušaje domaćih, ali iskusni gostujući sastav je bez problema priveo utakmicu kraju. Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Preston Knowles sa 17 postignutih poena dok se kod Zvezde izdvojio Milko Bjelica s 20 koševa.

Zadrani već punih pet godina nisu skinuli skalp Zvezdi.