ABA: Olimpija nije imala šanse… Cedevita protiv Mornara za drugo mjesto!

Hrvatski prvak u posljednjem kolu kod kuće dočekuje Mornara i treba mu pobjeda za osigurati drugo mjesto. Olimpija ovim porazom blizu ispadanja iz lige

Košarkaši Cedevite su slavili protiv Petrol Olimpije rezultatom 98:70 u predzadnjem kolu ABA lige i u posljednjem kolu im preostaje pobijediti Mornar iz Bara, nebi li osigurali drugo mjesto na tablici. Olimpija je ovim porazom praktički ispala iz lige, a u posljednjem kolu će protiv Krke odlučivati tko će ići u doigravanje za ostanak.

Petrol Olimpija – KK Cedevita 70:98 (29-29, 11:22, 14:20, 16:27)

OLIMPIJA: Jones 14, Španj 4, Bubnić 2, Lazić 15, Šamanić 9, Lorbek 5, Lapornik 10, Begić, Badžim 3, Miljenović 6, Radulović 2, Tomić.

CEDEVITA: Pullen 11, Cobbs 14, Krušlin 6, Katić 8, Žganec 5, Stipanović 9, Banić, Cook 22, Ramljak 8, Mustapić, Murić 15.

Cedevita je nakon poraza u prošlom kolu protiv Krke žestoko odgovorila slovenskom prvaku. Olimpija je samo u prvih 10 minuta utakmice pružila dobar otpor hrvatskom prvaku, ubacivši čak 29 poena. No u drugu četvrtinu se ušlo poravnatim rezultatom, a Cedevita je do poluvremena preuzela kontrolu nad utakmicom s 11 poena više u toj četvrtini.

Drugo poluvrijeme je donijelo još ozbiljnije povećanje vodstva raspoložene Cedevite, a pitanje je samo bilo s koliko će razlike Olimpija na koncu izgubiti. Olimpija mora u sljedećem kolu pobijediti Krku, nebi li izbjegla direktno ispadanje iz lige.

U redovima Cedevite najbolji je bio Elgin Cook s 22 poena, dok ga je Murić pratio s 15. Aleksandar Lazić je za poražene ubacio 15 poena, iza njega Jones s 14, a naš Luka Šamanić je ubacio 9 poena i uhvatio 6 skokova.