ABA: Partizan uvjerljiv u Draženovom domu

Cibona je u nastavku izgubila ritam i upisala jedanaesti poraz u sezoni

U susretu 18. kola ABA regionalne lige u Draženovom domu susrele su se momčadi Cibone i Partizana. Uvjerljiv poraz upisali su “Cibosi” protiv raspoloženog Partizana, koji je u drugom poluvremenu preuzeo kontrolu nad utakmicom i na kraju slavio s uvjerljivih 59:83.

Prvo poluvrijeme je donijelo ružnu košarkašku predstavu sa obje strane. Vidjeli smo čak 6 nepravilnih blokova u prvom poluvremenu, osam do kraja utakmice. Mnoštvo izgubljenih lopti i osobnih grešaka. Cibona se u prvom poluvremenu još koliko toliko držala i čak povela 32:31 dvije i pol minute do kraja prvog poluvremena, ali Partizan radi seriju 10-0 do kraja poluvremena za 41:32.

Partizan je euforično krenuo u nastavak i u trećoj četvrtini napravio razliku koju Cibona do kraja utakmice nije mogla stići. Nakon negledljivog prvog poluvremena, ekipa Partizana se na čelu sa Marcusom Pageom i Đorđom Gagićem raspucala i namjestila nišanske sprave. 22:14 u trećoj dionici, razlika je koju do kraja utakmice Cibona nije stigla.

Nekoliko trenutaka prija kraja Partizan je poveo i sa najvećih 27 razlike, ali Cibona uspijeva na kraju ipak malo ublažiti rezultat.

Kod Cibone je najbolji bio Marko Ljubičić sa 18 poena, dok je kod Partizana najviše ubacio Gagić 16.

Partizan je ovom pobjedom na kratko preskočio Cedevitu na drugom mjestu, dok Cedevita svoj susret protiv Igokee igra večeras u 21h. Cibona je s ovom porazom šesta momčad lige sa sedam pobjeda i 11 poraza. U sljedećem kolu “vukovi” u najvećem hrvatskom derbiju gostuju u Zadru.