ABA: Po Cibonu kobna treća četvrtina, gosti prekinuli seriju poraza

Cibona upisala treći uzastopni poraz u ABA ligi, Žorić s 20 koševa najbolji strijelac, Dominik Mavra iz MZT-a igrač utakmice s 18 koševa i deset skokova.

Košarkaši Cibone odigrali su drugi susret u 24 sata, u 16. kolu ABA lige u Draženovu domu ugostili su posljednjeplasiranu momčad MZT Skopje Aerodrom. Makedonci su sjajnom igrom u trećoj četvrtini napravili prednost i na kraju slavili rezultatom 77:92 te prekinuli seriju od 11 poraza.

Gosti iz Skopja poveli su s 0:3, međutim Cibosi se vračaju serijom od 10 koševa i povedu rezultatom 10:3. Do kraja četvrtine predstavnik Makedonije uspio se približiti na četiri koša zaostatka te četvrtinu dobiva Cibona rezultatom 19:15. U drugoj četvrtini sve se promijenilo i gotovo cijelu trećinu vodio je MZT, Cibona je vodila na početku četvrtine zbog prednosti iz prvog dijela i kod rezultata 27:26. U drugom dijelu košarkaši MZT-a stekli su manju prednost i na poluvremenu vodili rezultatom 38:41.

Loše minute Cibona imala je u trećem dijelu susreta, kojeg su gosti dobili rezultatom 18:30. Do prednosti MZT je došao serijom 9:19 kada je stekao prednost od 13 koševa, kod rezultata 47:60. Do kraja četvrtine prednost su još povećali i završena je rezultatom 56:71. U posljednjem dijelu Zagrebaši najbliže su bili kod rezultata 77:86, međutim uporni gosti uspjeli su zadržati prednost i na kraju slaviti treću pobjedu u sezoni. Najbolji u redovima Vukova bio je Luka Žorić s 20 koševa, dok je u redovima MZT-a najbolji bio Dominik Mavra s 18 koševa i deset skokova te bio igrač utakmice.