ABA: Uvjerljiva pobjeda Cedevite , težak poraz Zadra

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 16. kola regionalne ABA lige kao gosti u Skoplju svladali MZT sa 100:79 (22:21, 31:15, 25:25, 22:18). Košarkaši Zadra na gostovanju kod vodeće Crvene zvezde pretrpjeli su težak poraz 65:113 (11:30, 16:37, 13:29, 25:17).

KK Zadar

U 16. kolu ABA lige Cedevita je u gostima nadigrala MZT sa 100:79 (22:21, 31:15, 25:25, 22:18). Ove dvije momčadi u tekućoj sezoni susrele su se četiri puta i Zagrepčani su upisali sve četiri pobjede. Prvu četvrtinu gosti su završili s minimalnim vodstvom 22:21, nakon čega su se odvojili i kontrolirali rezultat do kraja utakmice. Ra’Shad James za Cedevitu je upisao 21 poen, tri skoka i četiri asistencije. Ryan Boatright ubilježio je 18 poena, tri skoka i tri asistencije, a dvocifreni su s po 10 poena bili i Miro Bilan (6 skokova i 2 asistencije) te John Shurna (5 skokova).

Kod MZT-a je Josh Scott upisao 23 poena i osam skokova, a Xavier Thames ubilježio je 18 poena i dva skoka.

“Cilj nam je da u svaku utakmicu uđemo maksimalno i da svaku utakmicu pobijedimo. Od početka smo ušli maksimalno ozbiljni, otišli smo na razliku i nismo je spuštali. Ja nisam trenirao mjesec dana i nisam još na sto posto, ali mislim da sam odigrao solidno u sklopu ekipe. Drago mi je što smo svi skupa odigrali dobru utakmicu i što je pobjeda tu”, rekao je nakon utakmice igrač Cedevite Luka Babić.

Veljko Mršić, trener Cedevite, također je kratko prokomentirao pobjedu: “Važno je da smo dobili, no moramo biti svjesni da je ovo dovoljno za ovaj nivo. Nas zanima neki puno viši nivo.”

KK Cedevita

KK Cedevita

Košarkaši Zadra na gostovanju kod vodeće Crvene zvezde pretrpjeli su težak  poraz 65:113 (11:30, 16:37, 13:29, 25:17).

Protiv dosada neporaženog sastava u regionalnoj ligi oslabljeni Zadar nije bio konkurentan. Već u prvoj četvrtini domaći su stvorili 20 koševa razlike, do odmora je bilo i 40, a u trećoj četvrtini i maksimalnih 56 pogodaka prednosti.

Ivan Marinković je sa 20 koševa bio najefikasniji kod Zadra, a Nathan Wolters sa 17 kod Crvene zvezde.

“Crvena zvezda je bila izraziti favorit, ali me zabrinjava mekan ulazak u utakmicu mojih igrača, prije svega u obrambenom dijelu. U prvom poluvremenu smo napravili svega devet prekršaja, a protiv ekipe ranga Crvene zvezde na takav način ne možeš ništa napraviti. Također, moram spomenuti kako su nam nedostajala četvorica igrača, od toga Mazalin i Vladović iz prve petorke. U ritmu srijeda – subota, sa ovom širinom rostera, mi ne možemo fizički i psihički izdržati. Naletjeli smo na izuzetno kvalitetnog protivnika i nije problem što smo izgubili u ovom sastavu, već što nismo bili agresivni i što nismo odgovorili kako treba. Nadam se da se to neće ponavljati na idućim utakmicama” , zaključio je trener Zadra Neven Plantak.