ABA: Važna pobjeda Zadra

Košarkaši Zadra u 22. kolu ABA lige na domaćem terenu su svladali momčad Mornara iz Bara 80-62. Ova važna pobjeda omogućila je Zadru izbjegavanje zadnjeg mjesta na ljestvici, te im donijela malo mira pred gostovanja kod Partizana i Karpoša, kao i domaćih susreta protiv Cibone i Union Olimpije.

Zadar je u utakmicu ušao s ciljem da gostima nametne svoj ritam, što im je uspjelo u prvoj četvrtini, zahvaljujući čemu su prvu četvrtinu završili prednošću od 24-16. Gosti se nisu predavali, te im je nekoliko greški domaće momčadi omogućilo prelazak u vodstvo i završavanje druge četvrtine minimalnom prednošću od 34-35.

U drugom poluvremenu je Zadar preuzeo kontrolu nad tijekom igre, zahvaljujući čvrstoj obrani nisu dopuštali gostima da dođu do poena, dok je Zadar na krilima raspoloženog Marinkovića došli do prednosti od plus 20 (71-51) samo pet minuta prije kraja. No, tu su se domaćinu ponovno događale greške u obrani, što su gosti iskoristili te ostvarili 8 poena u samo jednoj minuti, Marinković je prekinuo seriju gostiju, koji nisu imali ni snage ni vremena vratiti se u utakmicu.

Lovro Mazalin:

Jako važna utakmica i za nas i za njih. Pokazali smo karakter i izvukli jako važnu pobjedu. Čestitao bih ekipi, pokazali smo veliku borbenost i zasluženo slavili. Jako sam sretan zbog ove pobjede, ali ne smijemo stati na ovome jer imamo pred sobom još dosta važnih utakmica.

Aramis Naglić, trener Zadra:

– Pobjedu smo zaradili obranom, koja je bila na nivou kakvom želimo. Moram čestitati igračima na trudu, nervoza je bila primjetna, ali i očekivana s obzirom na mladost većine mojih igrača. Mogli smo i ranije zaključiti utakmicu, ali je bilo nekoliko loših reakcija koje su plod neiskustva. Imali smo petoricu dvocifrenih igrača, nadskakali smo suparnika i ubilježili više asistencija od njih i to je bio ključni preduvjet pobjede. Hvala publici na pozitivnoj atmosferi, bilo je lijepo igrati u pravom košarkaškom ambijentu.

Zadar je sa 17 koševa predvodio Marinković, Barać je dodao 13, po 11 koševa su postigli Franke i Vladović, a dvoznamenkasti učinak upisao je i Kovačević s 10 koševa.

Zadar je ovom pobjedom skočio na 11. mjesto sa 29 bodova, dok Mega Leks, MZT i Krka imaju po 28 bodova, ali i utakmicu manje.

U vodstvu je Crvena zvezda sa 41 bodom ispred Partizana (37) i Cedevite (36). Cibona je peta sa 32 boda.