ABA: Zadar posrnuo kod Zvezde

Euroligaš je ipak bio prevelik zalogaj za momčad iz Krešinog grada

U 10. kolu ABA regionalne lige u Beogradu su se susrele ekipe Crvene Zvezde i Zadra. Zvezda je s lakoćom odradila ovaj susret protiv Zadrana i slavila sa rezultatom 97:70. Momčad Zadra je posljednji puta slavila protiv Crvene Zvezde u Beogradu davne 2010. godine.

Zadar se u prvoj četvrtini još držao nekako, te sa dvije uzastopne trice Maria Littlea uspio približiti nakon -9 na 19:16. No tada je Zvezda počela graditi svoju prednost koju je do kraja susreta samo povećavala. Prva četvrtina je završila sa 22:16 u korist domaćina.

Do poluvremena Zvezda je nastavila sa igrom iz završnice prve četvrtine te nakon 26:16, ubrzo povećava svoju prednost na 29:17, da bi s tom istom prednošću završila poluvrijeme 45:33.

U trećoj četvrtini Zvezda je samo nastavila igrati svoju igru, dok Zadar nije nikako mogao povezati konce svoje igre da uopće ugrozi raspoloženog domaćina koji je odradio četvrtinu sa 14 koševa razlike (70:48).

Posljednja četvrtina je bilo čisto odrađivanje posla za Zvezdu koja je ovom pobjedom došla do desete pobjede iz isto toliko susreta, te je i dalje vodeća momčad ABA lige. Zadar je na devetom mjestu sa tri pobjede iz deset susreta s time da će ga preskočiti pobjednik iz okršaja Krke i Cibone koja se igra u ponedjeljak.

Najbolji kod Crvene Zvezde je bio Joe Ragland sa 17 poena, dok je kod Zadra najbolji bio Kwame Vaughn s 16.

Iduću utakmicu Zadar u ovom natjecanju igra protiv momčadi Igokee u petak na Višnjiku.