Ajla Tomljanović ispala od 44-godišnje Japanke

Unatoč pobjedi Ane Konjuh u Tokiju, druge dvije hrvatske predstavnice na WTA turnirima ovoga tjedna nisu bile iste sreće.

Ajla Tomljanović/Getty Images

Na ovotjednim WTA turnirima koji se igraju na dalekom Istoku, odnosno u Tokiju, Guangzhou i Seoulu, hrvatski tenis ima četiri predstavnice u prvim kolima glavnih turnira od kojih su dvije već izbačene iz ždrijeba.

U prvom kolu turnira u Seoulu ispala je Ajla Tomljanović koju je uspjela pobijediti 44-godišnja japanska tenisačica Kimiko Date-Krumm s uvjerljivih 6:1, 6:2 za samo sat i 10 minuta igre. Dvostruko starija tenisačica uzvratila je tako Hrvatici na prošlotjednom porazu u Tokiju također u dva seta, tada je bilo 7:6, 6:3 za Tomljanović.

Petra Martić pružila je odličan otpor drugoj tenisačici svijeta, Rumunjki Simoni Halep koja je slavila u prvom kolu turnira u Guangzhou rezultatom 6:4, 6:2. Nakon odlično odrađenih kvalifikacija, Martić je u drugom međusobnom dvoboju protiv Halep upisala svoj prvi poraz.

Ipak, uz odličnu igru pogotovo u prvom setu Martić je skupo prodala kožu oduzevši dva servisa Rumunjki u prvome setu, no izgubila je jedan više što ju je koštalo prilike za osvajanjem seta. U drugoj dionici igre Halep je ubacila u brzinu više izborivši tako prolazak u drugo kolo nakon sat i pol borbe protiv 128. tenisačice svijeta.