Ajla Tomljanović spasila četiri meč lopte i izborila četvrtfinale Charlestona

Charleston: Tomljanović - Zhang 4:6, 7:6 (4), 6:3. Monterrey: Vekić - Pliškova 6:4, 2:6, 3:6

Ajla Tomljanović/Getty Images

Ajla Tomljanović plasirala se u osminu finala WTA turnira u Charlestonu, dok je Donna Vekić zaustavljena u osmini finala turnira u  Monterreyu.

Tomljanović je protiv 16. nositeljice Shuai Zhang slavila 4:6, 7:6 (4), 6:3 spasivši pritom čak četiri meč lopte! Ajla je u posljednje vrijeme već u nekoliko navrata pobijeđivala u mečevima koji su se činili izgubljeni, u prošlom ogledu protiv Stefanie Voegele slavila je spasivši jednu meč loptu.

Zhang je meč lopte imala krajem drugog seta, ali je Tomljanović uspijela izboriti trinaestu igru u kojoj je se kod 3:3 odvojila i odvela meč u treći set.

Iako je Zhang stigla do breaka na otvaranju treće dionice, Tomljanović je uzvratila serijom od pet gemova i tako si otvorila put prema idućem kolu. Inače, u prvom setu Tomljanović je vodila 4:1, ali je Kineskinja serijom 5:0 stigla do prednosti.

Donna Vekić izgubila je od Čehinje Karoline Pliškove 4:6, 6:2, 6:3. U trećem setu Vekić se uspjela vratiti nakon 1:4 i izjednačiti rezultat, ali onda je opet izgubila početni udarac i tako otvorila put Pliškovoj u iduće kolo. Donna je u ovom meču propustila priliku jer je nakon osvajanja prvog seta, imala nekoliko prilika za break u drugoj dionici.