Ajla Tomljanović u četvrtfinalu Strasbourga, Delić ispao iz Roland Garrosa

Tomljanović je nakon iscrpne borbe svladala Rogers, dok se Delić već na startu kvalifikacija oprostio od Pariza.

Ajla Tomljanović/Getty Images

Polovičan uspjeh za hrvatske tenisače na ATP i WTA Touru. Ajla Tomljanović je u drugom kolu WTA turnira u Strasbourgu bila uspješnija od 80. tenisačice svijeta, Amerikanke Shelby Rogers rezultatom 7:6 (8), 3:6, 6:2.

Hrvatska tenisačica u prvom je setu dva puta stizala prednost breaka nakon čega je u tie-breaku uspjela spasiti dvije set lopte i osvojiti prvi set. U nastavku je Amerikanka brzo došla do prednosti koju je sačuvala do kraja seta.

U odlučujućem trećem setu Tomljanović je brzo stigla do prednosti 3:0 koju je uspjela održati do kraja meča za plasman u četvrtfinale i dvoboj protiv pobjednice susreta između Samanthe Stosur i Lesije Tsurenko. Bio je ovo drugi dvoboj između Rogers i Tomljanović ove sezone na Touru i prva pobjeda hrvatske igračice.

Mate Delić nije bio iste sreće na startu kvalifikacija drugog Grand slama sezone, Roland Garrosa. U prvom kolu od hrvatskog Davis Cup reprezentativca bolji je bio bio Francuz David Guez koji je slavio u tri seta rezultatom 6:4, 5:7, 7:5.

Bio je to meč pun preokreta u kojemu se bolje snašao domaći igrač rodom iz Marseilla. U prvome setu Guez je došao do breaka kod rezultata 4:4 privevši set mirno kraju. U drugom setu Delić je bio u još goroj situaciji kada se susreo sa dvostrukim breakom zaostatka, no ipak se uspio izvući i osvojiti set.

Kada se činilo da bi to mogao iskoristiti kao psihološku prednost, ponovno je došao break pri kraju seta te je nakon dva sata i 16 minuta igre Guez izborio drugo kolo kvalifikacija u kojem će igrati protiv 32. nositelja Michala Przysieznyja.