Alba srušila Barcelonu uz odličnu predstavu Leona Radoševića

U petak je kompletirano prvo kolo TOP-a 16 Eurolige, a najveće iznenađenje priredili su košarkaši Albe pobjedom nad Barcelonom.

Hrvatska košarkaška reprezentacija

U petak je odigrano šest utakmica prvog kola TOP-a 16 Eurolige, a hrvatski košarkaši imali su polovičan uspjeh. U Berlinu je Alba Leona Radoševića i Marka Banića ugostila Barcelonu Marija Hezonje i Ante Tomića. Domaći košarkaši bili su uspješniji te su na kraju slavili pobjedu 80:70. Barcelona je krenula odličnom serijom 10:0 na početku utakmice, ali Alba se uz pomoć publike postupno dizala te je uraganskom trećom četvrtinom u kojoj su gostima dopustili samo osam poena otišla na nedostižnih 13 razlike.

U redovima Albe najbolji igrač bio je hrvatski centar Leon Radošević koji je za 21 minutu provedenu na terenu upisao 16 koševa uz pet skokova. Drugi hrvatski igrač u redovima Albe, Marko Banić, zabio je četiri koša uz šest skokova. Hrvatski reprezentativci u redovima katalonskog diva nisu se posebno iskazali. Ante Tomić postigao je osam koševa (šut 3-10) uz 10 skokova dok je Mario Hezonja zabio pet koševa uz jednu asistenciju i skok za 18 minuta provedenih na terenu.

Anadolu Efes pobjedom je otvorio drugi krug Eurolige na gostovanju kod Laboral Kutxe 67:72. Ključno je bilo drugo poluvrijeme koje je Efes dobio sa plus 11. Šarić je za 22 minute upisao osam koševa uz 9 skokova dok je Dontaye Draper zabio šest koševa uz jednu asistenciju.

Od ostalih dvoboja valja istaknuti važnu gostujuću pobjedu CSKA u Istanbulu kod Fenerbahčea. Ruski predstavnik slavio je u produžetku rezultatom 81:84. Luka Žorić za 20 minuta upisao je devet poena uz pet skokova, dok je pobjednička momčad u svojim redovima imala šest dvocifrenih igrača.