Algarve Cup: Nizozemska remijem do finala, Rolfo hat-trickom srušila Rusiju

Šveđanke će sudbinu o prolazu u finale saznati večeras.

Odigrane su i posljednje utakmice trećeg kola u dvije skupine na Algarve Cupu i saznali smo prve finalistice.

U skupini A Švedska je osigurala prvo mjesto pobjedom nad Rusijom od 3:0. Apsolutna igračica utakmice bila je nevjerojatna Fridolina Rolfo, koja je postigla sva tri gola, u 31., 51. i 61. minuti. Drugim mjestom skupine morala se zadovoljiti Kanada i to nakon uvjerljive, 3:0 pobjede protiv Južne Koreje. U 24. minuti Sinclair je dovela Kanađanke u vodstvo, Fleming je u 73. minuti povisila na 2:0, a samo šest minuta kasnije Sinclair svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 3:0.

U skupini C Japanke su pogotcima Hasegawe i Iwabuchi iz kaznenog udarca pobijedile Dansku 2:0, no to im je bilo dovoljno samo za drugo mjesto, s obzirom da su u paralelnom susretu Island i Nizozemska remizirale bez pogodaka pa su Nizozemke izborile finale.

Nakon što se navečer odigraju utakmice trećeg kola skupine B, saznat ćemo i preostale sudionice finala, kao i utakmica za treće, peto i sedmo mjesto.