Algarve Cup: Portugal srušio četvrtu reprezentaciju svijeta i prvi put u povijesti osvojio broncu!

Domaća momčad došla je do ogromnog uspjeha.

Algarve Cup se bliži kraju, a ostale su samo utakmice razigravanja za mjesta te finale. U prvoj današnjoj utakmici, onoj za pretposljednje 11. mjesto, Kina je očekivano, ali tek nakon preokreta s 2:1 pobijedila Rusiju. Ruskinje je u vodstvo dovela Shishkina u 40. minuti, no Liu u 53. i Song u 78. minuti preokrenule su rezultat.

U utakmici za peto mjesto Kanađanke su upisale rutiniranu 2:0 pobjedu protiv Japana. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan, Beckie je Kanađanke dovela u vodstvo u 20. minuti, a pola sata kasnije Lawrence je postavila konačnih 2:0.

Najveću senzaciju zasigurno su priredile Portugalke. Domaća momčad, ujedno najslabija po Fifinoj ljestvici, zauzima tek 38. mjesto, pobijedila je četvrtu momčad svijeta, Australiju. Završilo je 2:1, a domaća momčad je i povela preko Gomes u 38. minuti. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Cooper je izjednačila, no Marques u 56. minuti donosi pobjedu i povijesnu medalju za Portugal.

Kasnije večeras očekuju nas utakmice za deveto i sedmo mjesto, kao i veliko finale između Nizozemske i Švedske.