Algarve Cup: Švedska i Južna Koreja remizirale, Nizozemska srušila Dansku u 94. minuti!

Fantastične utakmice drugog kola su iza nas.

Odigrane su i preostale tri utakmice drugog kola Algarve Cupa u kojima smo vidjeli zanimljive rezultate i teško izborene pobjede favorita.

U skupini B Kanada je samo s minimalnih 1:0 pobijedila Rusiju. Ključni trenutak dogodio se u 24. minuti kada Kozhnikova dobija izravni crveni karton, a Sinclair iz kaznenog udarca donosi pobjedu Kanađankama.

U drugoj utakmici Švedska je remizirala s Južnom Korejom 1:1. U 20. minuti Hilda Carlen ispucala je loptu do Kullashi, koja je glavom okrenuta leđima prema golu uposlila Stinu Blackstenius, a ona je izbjegla zaleđe, pretrčala 30-ak metara i u same rašlje zabila za prednost Šveđanki. Ipak, bod Azijatkinjama donosi Lee Min, koja je izjednačila nakon centaršuta Jung u 34. minuti.

Najdramatičnije je bilo u skupini C u kojoj je Nizozemska upisala svoju drugu pobjedu nakon preokreta, protiv Danske je završilo 3:2. Povele su Skandinavke preko Harder u 19. minuti, no van den Goorbergh je izjednačila u 31. minuti. Samo tri minute kasnije Thogersen vraća Dansku u vodstvo, no najbolja nogometašica svijeta Lieke Martens ponovno izjednačuje. Šest minuta prije kraja Nielsen je zaradila izravni crveni karton, što je iskoristila Sorensen i autogolom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodila za pobjedu europskih prvakinja.

Algarve Cup, drugo kolo:

Skupina B

Rusija 0:1 Kanada (25. – 11m Sinclair)

Švedska 1:1 Južna Koreja (Blackstenius 20. / 34. Min)

Skupina C

Danska 2:3 Nizozemska (Harder 19., Thogersen 34. / 31. van den Goorbergh, 78. Martens, 90+4. (a/g) Sorensen)