Alilović i Sulić s Veszpremom na Final Fouru Lige prvaka

Mirko Alilović/Getty Images

Mađarski prvak Veszprem posljednji je putnik na ‘Final Four’ rukometne Lige prvaka koji će se 3. i 4. lipnja održati u Kolnu.

Veszprem je četvrti uzastopni plasman na završni turnir izborio s dvije pobjede protiv Montpelliera. U prvom susretu pred svojim navijačima Mađari su slavili 26-23, a potom su u Montpellieru pobijedili 30-25.

Francuski sastav je odigrao sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 15-11 nadoknadivši minus iz prve utakmice. Međutim, Veszprem je u nastavku zaigrao sjajno i drugu dionicu igre je dobio sa čak devet razlike (19-10) za konačnih pet razlike.

Goste su do pobjede predvodili Islanđanin Aron Palmarsson sa sedam golova, Slovenac Dragan Gajič je dodao pet, dok su Mađar Laszlo Nagy i Šveđanin Andreas Nilsson zabili po četiri gola. Hrvatski rukometaš Renato Sulić zabio je dva gola, dok je Mirko Alilović sakupio sedam obrana i to u ključnim trenucima susreta.

Francuze je predvodio Slovenac Jure Dolenec s devet golova, dok su Valentin Porte i Ludovic Fabregas zabili po četiri gola.

Plasman na ‘Final Four’ u subotu su izborili PSG i Barcelona, dok je Vardar još u četvrtak osigurao svoj prvi plasman na završni turnir.

Final Four će biti odigran 3. i 4. lipnja, a već prema tradiciji domaćin je Koln. Zanimljivo, prvi puta na završnom turniru neće biti niti jednog njemačkog kluba.