Alpe Adria kup: Brokeri na razini

KK Vrijednosnice Osijek nisu ostavile nikakvu šansu gostima iz Austrije

Momčad KK Vrijednosnice Osijek upisala je treću pobjedu u natjecanju Alpe Adria Kupa iz pet utakmice. Rezultatom 87:61 kod kuće bili su bolji od Austrijskog Traiskirchen Lionsa koji su posljednji u skupini bez pobijede. Ekipa Vladimira Krstića trenutno zauzima treću poziciju u skupini, sa utakmicom manje od USK Praga, te im je u zadnjem kolu potrebna bilo kakva pobjeda protiv vodeće Hopsi Polzele protiv koje također igraju doma. Zanimljivo je da međusobna koš razlika svih ekipa iznosi 0.

Vrijednosnice su od početka nametnule svoj ritam, te u četvrtoj minuti košem Ante Gospića vode sa 14:4. Poveli su dvadesetak sekundi do kraja prve četvrtine sa čak +14, da bi Lionsi smanjili na konačnih 27:15 za kraj četvrtine. U drugoj četvrtini nastavljaju dominaciju u ovom susretu i kod rezultata 38:28, četiri minute do poluvremena, rade seriju 12-3 da bi postavili rezultat 50:31 na odlasku na odmor.

U drugom poluvremenu igre obiju momčadi ostaje na istim razinama kao u prvo poluvremenu. Osiječani su i u ovoj četvrtini podigli dodatno razliku na svoju stranu. Na kraju treće četvrtine Osijek je imao +23(74:51). Do kraja susreta izabranici Vladimira Krstića rutinski odrađuju posao. Lionsi nisu imali vodstvo u niti jednom trenutku utakmice, dok su Vrijednosnice imale najveću razliku od 27 poena zabilježenu u ovom susretu.

Brokere je predvodio Abdul Malik Abu sa 23 poena, dok je kod Austrijanaca najviše ubilježio Nemanja Manolović 18.

KK Osijek Vrijednosnice: Ihring 12, Mandić 10, Abu 23, Šango 6, Gospić 12, Vrkić 8, Pavlović 10, Darling 6.

KK Traiskirchen Lionsa: Duck 2, Andjelković 3, Brcina 15, Komazec 9, Manolović 18, Schmit 14.

Susret protiv Slovenskog Hopsija iz Polzele igra se 9. siječnja.