Alpe Adria Kup: Pobjeda Vrijednosnica Osijeka

Dobro izdanje momčadi Vladimira Krstića

Košarkaši KK Vrijednosnice Osijek su na domaćem terenu pobijedili momčad USK Praga i nastavili niz od tri pobjede u prvom Alpe Adria Kupu.

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 7, Ihring 12, Mandić 2, Boras, Mustapić 6, Perić 3, Abdul-Malik 20, Šango 6, Darling 8, Turalija 7, Vrkić 13, Dmitrović 2.

USK Praha: Appleby 5, Bohm 2, Fait, Mares 5, Krivanek 7, Sterba 2, Petruzela, Whack 11, Vukosavljević 30, Tuma 7.

Igrači Vrijednosnica slabo ulaze u utakmicu te gosti na početku preuzimaju vodstvo 3:9. Do kraja četvrtine se Osijek trgnuo te uspio rezultat poravnati na 18:18.

U drugoj četvrtini Osijek okreće rezultat u svoje ruke i na puluvreme ide sa +10. Kraj druge četvrtine 44:34.

Treća četvrtina je prikazala puno uzbuđenja te su se gosti odmah vratili seriom 10-0 da bi Osječani na to odgovorili svojom serijom za 65:55 na kraju treće.

U četvrtoj četvrtini Vrijednosnice povećavaju svoju prednost te privode utakmicu kraju sa rezultatom 86:69.

Ovom pobjedom Osjećani sada imaju 6 bodova iz četiri odigrane utakmice te zaostaju jedan bod za USK-om koji ima utakmicu više.

Trener Vladimir Krstić je nakon utakmice izjavio: “Dobra utakmica za nas. Igrali smo protiv Praga koja je dobro posložena ekipa. Mi smo igrali na nivou 40 minuta. Imali smo jedan mali pad kad su napravili 10:0, tu smo malo kiksali, ali smo se vratili i na kraju zasluženo pobijedili.” za službene stranice kluba.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu kada im dolazi KK Bosco u sklopu 4.kola HT premier lige.