Alpe Adria kup: Škrljevo osiguralo prolazak

Borbeni Riječani došli do vrijedne pobjede protiv Austrijske ekipe

Momčad Škrljevo Adria Oila je danas u Marinićima ugostila momčad Klosterneuburga iz Austrije i odnijela pobjedu 100:91. Ovom pobjedom su utakmicu prija kraja grupne faze natjecanja osigurali prolazak na Final 8. Osam ekipa iz četiri skupine nastavljaju ovo natjecanje. Daljnjim ždrijebom će se  odlučiti parovi četvrtfinala natjecanja, a ekipe prolaze kao pobjednici iz dvije utakmice, jedna doma, jedna vani.

Početak susreta je bio jako izjednačen iako je Škrljevo imalo cijelo vrijeme prednost od nekoliko koševa. Minutu i 10 do kraja četvrtine gosti poravnavaju rezultat na 22:22. No tada je Škrljevo odgovorilo serijom 8-1 do kraja četvrtine. Siniša Štemberger sa tricom, te Marko Šarac sa dva slobodna i tricom postavljaju rezultat na kraju četvrtine 30:23.

Drugu četvrtinu gosti su izašli agresivnije na teren, dok je Škrljevo počelo griješiti. Već u 14 minuti igre domaćini su imali devet izgubljenih lopti! No rezultat je još uvijek bio na njihovoj strani. Corey Spence je u tom periodu ubacio 8 uzastopnih poena i to sve probijanjem obrane do obručja. Gosti nisu igrali baš sjajno u napadu ali na samom kraju četvrtine ipak uspijevaju poravnati rezultat na 50:50.

U drugo poluvrijeme ekipe su ušle slično kao i u prvom. Gosti bolje otvaraju te u četvrtoj minuti vode 55:59. Tada smo vidjeli puno koš za koš igre, puno izmjene vodstva, međutim pri kraju četvrtine Škrljevo preuzima rezultat u svoje ruke i završava četvrtinu sa 72:68. Najveća prednost Škrljeva u četvrtini je bila +6.

Škrljevo otvara posljednju četvrtinu sa 5-0 serijom ali Austrijanci odmah odgovaraju sa svojom vlastitom 5-0 serijom. Rezultat je u 34. minuti iznosio 75:75. Nakon toga škrljevo u tri minute radi seriju od 12-3 i gosti se nisu više nisu mogli oporaviti do kraja utakmice. Približili su se gosti na 1:21 do kraja na -5, no iskusni Štemberger povisuje tricom 34 sekunde do kraja na 96:88 i rješava utakmicu. Konačni rezultat je iznosio 100:91.

Najbolji kod Škrljeva su bili igrači s klupe Marko Šarac sa 21 poenom i Corey Spence sa 16. Zanimljivo je kod gostiju iz Klosterneuburga da im igrači sa klupe nisu zabilježili niti jedan poen u cijeloj utakmici! Predvodili su ih Miletić i Greimaister sa 26, odnosno 22 poena.