Alpe Adria Kup: Škrljevo se plasiralo u polufinale natjecanja!

Momčad Damira Rajkovića u prvoj europskoj sezoni ostvarila veliki podvig

Adira Oil Skrljevo – Sluneta Usti 85:75 (28:19, 14:21, 18:17, 25:18)

Adria Oil Škrljevo: Barnjak 9, Kučan 3, Ušić 22, Krstanović 6, Uljarević 9, Sarać 9, Štemberger 2, Cvitković, Williams 19, Yacoubou 19, Lebo 2.

Sluneta Usti: Houska 10, Pecka 11, Wisseh 8, Martin 13, Sotnar 11, Smid 4, Steffel 6, Fait 2, Wallace 8.

Škrljevo Adria Oil je u četvrtfinalu Alpe Adria Cupa svladalo Češku Slunetu Usti na domaćem terenu na Mavrinićima rezultatom 85:75. Pobjedom u ovom susretu premijernog nastupa Riječana u ovom natjecanju, Škrljevo je osiguralo polufinale Alpe Adria Cupa!

Momčad Damira Rajkovića odlično je ušla u susret i nakon dvije i pol minute igre, tricom Ušića su poveli sa sedam koševa razlike (12:5). U početnoj dionici igre Damir Ušić je bio jako raspoložen, te je nakon četiri minute, njegovim polaganjem Škrljevo povelo prvi puta dvocifrenom razlikom (18:7). Prvu četvrtinu su Riječani uspješno zatvorili sa prednošću od 28:19.

U drugoj dionici igre gosti se bude, te dobrim šutom za tri poena uspijevaju do poluvremena smanjiti razliku na samo dva poena 42:40.

Prva dionica drugog poluvremena je ponudila dosta izjednačene igre. Gosti iz Ustia nastavili su sa dobrom realizacijom šuta sa distance, dok je Škrljevo radilo dobar posao u probijanju obrane i postizanju poena na obručju. Kako je četvrtina odmicala kraju, Škrljevo je podizalo intenzitet igre u obrani i gostima je počeo opadati šut za tri poena. Međutim na kraju treće dionice rezultat je još visio u egalu, a Škrljevo je imalo prednost 60:57.

Prvi ubačaj iz igre u posljednjoj četvrtini utakmice postigao je Williams za ekipu Škrljeva nakon gotovo dvije minute igre. Tada se budi Abu Yacoubou i njegovom tricom Škrljevo vodi sedam razlike (66:59). Gosti su brzo uzvratili i smanjili prednost, a dvije i pol minute prije kraja opasno su se približili na samo dva poena zaostatka (74:72). No Škrljevo do kraja utakmice ipak pokazuje više, a gosti iz Ustia postižu još samo jedan pogodak iz igre i na kraju je Škrljevo slavilo rezultatom 85:75.

Domaćine je predvodio spomenuti David Ušić koji je do kraja susreta ubacio 22 poena, uhvatio 7 skokova i ubilježio po dvije asistencije i ukradene lopte. Pratio ga je Brian Williams sa 19 poena i 5 skokova. Kod gostiju iz Češke najbolji su bili Ladislav Pecka sa 11 poena i 4 skoka, te Jaytornah Wisseh sa 10 skokova i po 5 asistencija i skokova.