Alvir odlučio u Kranju, Maribor prvi put poražen

Igor Bišćan s Olimpijom ponovo na prvom mjestu, Marko Alvir odlučio susret u Kranju. U dresu Maribora, koji je doživio prvi poraz u sezoni, 130. pogodak postigao je Brazilac Marcos Tavares.

Utakmicom u Kranju otvoreno je 17. kolo Prva liga Telekom Slovenije, domaći Triglav suprotstavio se Domžalama. Od prve minute s napadima krenuli su gosti i stvarali prilike, međutim domaća obrana uspijevala je održati mrežu netaknutu u prvom poluvremenu. Od 32. minute utakmice domaćin je ostao s igračem manje na terenu, izravni crveni karton dobio je Alen Krcić. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 74. minuti, odbijanac je u mrežu pospremio 23-godišnji Marko Alvir. Već u sljedećem napadu domaćin je mogao stići do izjednačenja, no lopta je prošla pored vratiju Domžala. Domžale su i treću uzastopnu utakmicu slavili rezultatom 1:0 i ostali na četvrtom mjestu, Triglav je i dalje pretposljednji na ljestvici.

Uzbudljivo je bilo na susretu između Gorice i Ankarana, gosti su se uspjeli vratiti nakon zaostatka. U prvom djelu više prilika imali su domaćini, ipak najbliže pogotku bio je Ankaran, u sudačkoj nadoknadi pogodili su okvir gola. U nastavku je povela Gorica pogotkom Kyriana Nwabuezea, u 54. minuti zabio je sjajan pogodak glavom. Samo sedam minuta kasnije domaćin je vodio s 2:0, strijelac pogotka bio je Rifet Kapić i izgledalo je kako će bodovi ostati u rukama Gorice. Gosti su se u igru vratili u 71. minuti susreta, na ubačaj u kazneni prostor najbolje se snašao Tim Vodeb i smanjio zaostatak. Sedam minuta kasnije isključen je gostujući igrač Johan Nkama i sve je manje nade bilo za nove bodove Ankarana. U 82. minuti gosti stižu do izjednačenja, odbijanac domaćeg vratara u gol je poslao Bradley Meledje. Utakmica je završena podjelom bodova, Gorica je pala na šestu poziciju, dok Ankaran ostaje posljednji.

Utakmica kola odigrana je u Celju, gdje je gostovao aktualni prvak Maribor. Odlučno su krenuli gosti i već u petoj minuti pogodili okvir gola. I u nastavku opasniji je bio Maribor, istaknuo se napadač Jasmin Mešanović. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom s početka susreta. Odmah nakon izlaska iz svlačionica povelo je Celje, sjajan pogodak s ruba kaznenog prostora postigao je Rudi Požeg Vancaš. Maribor je sve snage usmjerio u napad, domaća obrana na čelu s vratarom Metodom Jurharom zaustavila je gostujuće napade. Celje je pred kraj susreta uspjelo povećati prednost, jednog od kontranapada pogotkom je završio Bian Paul Šauperl. Duboko u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca konačni rezultat postavlja Marcos Tavares, bio je to njegov 130. pogodak u slovenskom prvenstvu. Maribor je porazom s 2:1 doživio prvi poraz u prvenstvu, a Celje je upisalo četvrtu uzastopnu pobjedu i skočilo na peto mjesto na ljestvici.

Olimpija je nakon poraza Maribora protiv Krškog lovila priključak na prvom mjestu te u toj namjeri i uspjela. Ljubljančani su prevladali u svim segmentima nogometne igre i zasluženo slavili minimalnu pobjedu. Jedini pogodak na utakmici u 37. minuti postigao je Rok Kronaveter. Bio je to njegov prvi pogodak poslije ozlijede i povratka u zeleni dres nakon nesuglasica s navijačima kluba. S četrdeset osvojenih bodova Olimpija je ponovo poravnata u vrhu s Mariborom, koji je osvojio isti broj bodova.

U Kidričevom su sedamnaesto kolo zatvorili domaći Aluminij i Rudar iz Velenja, na kraju je slavila trećeplasirana momčad lige rezultatom 0:2. Najopasniji u redovima gostiju bio je njihov najbolji napadač John Mary, već u prvom poluvremenu zatresao je okvir gola, ipak poluvrijeme je završilo bez pogodaka. U prvom napadu drugog dijela Mary dovodi svoju momčad u vodstvo, pogodak je postigao glavom. I dalje je bio opasan u napadu strijelac prvog pogotka, a pobjedu Rudara je potvrdio u posljednjoj minuti susreta, zabio je iz brzo izvedenog kontranapada. Rudar je stigao do devete pobjede u sezoni, za vodećim dvojcem zaostaje jedanaest bodova.