Amerikanci iznenadili Hiddinkovu Nizozemsku

Amerikanci i Nizozemci odigrali su sjajnu utakmicu, u kojoj je na kraju pobjedu uzeo SAD. Obje ekipe igrale su bez par najboljih igrača.

Jonh Mensah (Gana) i Clint Dempsey (SAD) tijekom utakmice osmine finala 2010./Getty Images

Odigrane su prijateljske utakmice pred nastavak kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine.

Škoti su minimalno pobijedili Katar sa 1:0, a jedini gol na utakmici zabio je Ritcie u 41. minuti. Škotska se u kvalifikacijskoj skupini nalazi sa Njemačkom, Poljskom, Irskom, Gruzijom i Gibraltarom.

Povela je Nizozemska preko Huntelaara u 27. minuti, Zardes je izjednačio u 33., a u 49. Huntelaar ponovo doveo oranje u vodstvo. Četiri minute kasnije Depay povećava vodstvo, a nakon toga Amerikanci rade par izmjena. Brooks je smanjio u 70., a minutu prije isteka regularnog dijela Williams pogađa za 3:3. U nadoknadi, dramatična završnica pripada SAD-u kada Wood u posljednjim sekundama donosi pobjedu.