Amerikanke svjetske prvakinje

Poslije 16 godina Amerikanke su ponovno postale svjetske prvakinje, pobijedivši u finalu Japanke 5:2.

Nogometašice SAD-a postale su svjetske prvakinje nakon što su u finalu prvenstva igranog u Kanadi pobijedile braniteljice naslova Japanke 5:2. Osvojivši ukupno treću titulu, prvu nakon 16 godina,Amerikanke su se odvojile od Njemica koje imaju dva naslova.

Iako su Japanke do finala nanizale šest pobjeda, Amerikanke su vrlo lako riješile utakmicu te su već u 16. minuti vodile 4:0. Lloyd je zabila hat-trick u 3., 5. i 16. minuti, a u je zabila i Holiday. Japanke se donekle vraćaju u igru pogotkom Ogimi u 27.minuti i autogolom Johnston u 52. minuti, no vrlo brzo konačni rezultat postavlja Heath pogotkom u 54. minuti.

Najboljom igračicom prvenstva proglašena je Carli Lloyd, koja je sa šest pogodaka i najbolji strijelac turnira, zajedno s Njemicom Célijom Šašić. Amerikanka Hope Solo je proglašena za najbolju vratarkom.

Inače, prvenstvo je bilo izuzetno gledano te na utakmicama u prosjeku bilo 26.000 gledatelja.