Ana Konjuh izborila drugo kolo turnira u Tokiju

Nakon uspješno odigranih kvalifikacija, hrvatska tenisačica je slavila i u prvom kolu turnira u Tokiju.

Ana Konjuh/Getty Images

Ana Konjuh je odigrala odličan meč i zasluženo se plasirala u drugo kolo WTA turnira u Tokiju. Francuskinja Kristina Mladenović je malu šansu imala u drugom setu koju je i iskoristila, a mlada Dubrovčanka je sjajna odigrala ostala dva a pogotovo prvi.

Sa samo 38% prvog servisa teško se može osvojiti set, no naša tenisačica je bila sjajna sa osnovne crte i protivnici je dozvolila samo jedan poen na vlastiti servis. Od tri prilike za oduzimanje servisa protivnice, Konjuh je sve iskoristila i osvojila set sa 6:0.

Gledano kroz cijeli meč, Konjuh iskoristila svih pet šansi za break i tako u konačnici pobijedila sa 6:0 3:6 6:3. U drugom kolu čeka je Dankinja Caroline Woznicki, prva nositeljica turnira. Danas će također na teren i Mirjana Lučić-Baroni, koja u prvom kolu igra protiv Slovakinje Dominike Cibulkove.