Ana Konjuh poražena u četvrtfinalu Praga

Ana Konjuh poražena je nakon tri seta rastegnuta preko dva dana u četvrtfinalu WTA turnira u Pragu. Bolja od nje bila je Ostapenko 6:3 4:6 3:6.

Ana Konjuh (WTA 33.) nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Pragu. U četvrtfinalu bolja je od nje rezultatom 6:3 4:6 3:6 bila latvijska tenisačica Jelena Ostapenko (WTA 50.) nakon dva sata i 15 minuta igre.

Ovaj meč počeo je još jučer poslijepodne, ali je prekinut zbog mraka te je nastavljen danas. U trenutku prekida Ana je puno bolje izgledala njena vršnjakinja u nastavku se bolje snašla te na kraju slavila. Bio je ovo treći dvoboj ove dvije mlade tenisačice, a Latvijka je slavila po prvi put. Meč je obilježilo jako loše serviranje obje tenisačice, imale su čak 17 dvostrukih pogrešaka (7-10) te je sveukupno bilo 11 oduzetih servisa. Ani je to uspjelo pet puta iz deset pokušaja, a protivnici šest puta iz čak 15 pokušaja.

U prvom setu tek u dva gema nije bilo prilika za break, a jednu više (tri) iskoristila je Konjuh. Latvijka je svojim drugim stigla do vodstva 2:3, ali tada Konjuh uzima četiri gema zaredom te osvaja prvi set. U drugom je Ostapenko čak zvala medicinski timeout te nije izgledala najbolje što Konjuh koristi da povede 2:0 i u drugom setu. Ipak, Ostapenko se izvrsno vraća te osvaja drugi set rezultatom 6:4. U trećem setu obje tenisačice uzele su po servis gem, a onda je meč prekinut što je definitivno išlo na ruku Ostapenko. U današnji nastavak ipak je bolje ušla Ana, odmah napravila break i povela 3:1, ali nakon toga Latvijka radi seriju od pet uzastopnih gemova i dovršava meč.

Ovim porazom Konjuh više nema hrvatskih tenisačica u WTA turnirima ovaj tjedan. Danas su naše djevojke saznale ždrijeb za vrlo jaki turnir u Madridu idućeg tjedna. Konjuh će igrati u prvom kolu protiv 14. nositeljice Kristine Mladenovic dok će Mirjana Lučić-Baroni koja je u posljednji tren dobila status 17. nositeljice igrati protiv povratnice s pozivnicom Marie Sharapove.. U kvalifikacijama će biti još i Donna Vekić koja će u prvom kolu kvalifikacija igrati protiv Vikhlyantseve.