Ana Konjuh se oprostila od US Opena, Martić i Karlović tek trebaju nastupiti

Nakon slavlja Čilića protiv Simona, Lučić-Baroni protiv aktualne olimpijske pobjednice Monice Puig, Ćorića nad Veselim, te Donne Vekić nad Beatriz Haddad Maiju nakon sata i nešto više igre, prvi dan US Opena ipak nije mogao proći u potpunoj dominaciji hrvatskih tenisača.

Branivši prošlogodišnje četvrtfinale, Ana Konjuh je  porazom od  Australke Asleigh Barty 4-6,6-0 te 6-1 već u prvome kolu zaključila natjecanje. Konjuh je sjajno ušla u meč, osvojila prvi set za  manje od 40 minuta, no uslijedila je serija pogrešaka koje je australska tenisačica dobro iskoristila okrenuvši rezultat na svoju stranu za drugo kolo prestižnog teniskog natjecanja.

Na teren će u zadnjem Grand Slamu sezone u 1. kolu još izaći Petra Martić koja se sastaje sa 10. nositeljicom Poljakinjom Agnieszkom Radwanskom sa kojom ima loš niz od dva poraza, te Ivo Karlović kojeg u 1. kolu čeka Amerikanac Bjorn Fratangelo.