Ana Taslak osvojila novu medalju za Hrvatsku na EP u taekwondou

Zlato i dva srebra dosad je osvojila Hrvatska taekwondo reprezentacija u Varšavi.

Poljski glavni grad Varšava zasada je sretno mjesto za hrvatske taekwondoaše jer su nakon dva dana natjecanja osvojili već tri medalje na Europskom prvenstvu do 21 godine.

Nakon zlata Doris Pole u kategoriji do 73 kilograma i srebra Ivana Šapine u kategoriji do 87 kilograma, srebrom se u kategoriji do 62 kilograma okitila i Ana Taslak, članica TK Jastreb iz Zagreba.

Taslak je u prvom kolu pobijedila Ukrajinku Yuliu Gamurar sa 10-3, u drugom kolu Španjolku Nataliu Moreno Garciu sa 5-4, a u trećem Turkinju Aleynu Yilmaz. U četvrtfinalu je bila bolja od ruske predstavnice Margarite Blizniakove, a u polufinalu od još jedne Turkinje Sene Nur Erturk. U finalu ju je Ana ipak naletjela na prejaku Moldavku Anu Ciuchitu koja je uvjerljivo slavila sa 12-2.