ANDRIJAŠEVIĆ DONIO RIJECI POBJEDU

Zadnja utakmica 19. kola Prve HNL Riječanima donijela pobjedu protiv RNK Split....

Facebook HNK Rijeka

Nogometaši Rijeke na gostovanju kod pretposljednjeg Splita u zadnjoj utakmici 19. kola Prve HNL slavili rezultatom 0:2 (0:0).

Domaćini su se od početka utakmice dobro branili i imali dobrih prilika za postizanje pogotka sve do 57. minute kada je isključen vratar Tomislav Duka koji je rukama obranio udarac Vešovića izvan kaznenog prostora. Bruno Marić opravdano je izvadio crveni karton i pokazao ga Duki. Rijeka je iskoristila brojčanu prednost na terenu te u 77. minuti u pravom trenutku Andrijašević utrčava u kazneni prostor i postiže pogodak za Rijeku.

U 86. minuti Jurendić je srušio Ajayija na rubu kaznenog prostora i time zaradio crveni karton i dao priliku Rijeci da zabije svoj drugi pogodak. Marić je pokazao na bijelu točku s koje je Andrijašević bio precizan i doveo Rijeku u vodstvo s dva gola prednosti.

Nakon 19. kola Rijeka je ostala vodeća na ljestvici sa šest gola prednosti pred drugoplasiranim Dinamom, dok je Split ostao na  devetom mjestu s osam bodova koliko ima i posljednjeplasirana Cibalija uz lošiju gol-razliku.

RNK SPLIT – HNK RIJEKA  0:2 ( 0:0)