ANKETA: Koji ćete sportski događaj iz 2016. najviše pamiti?

Jednostavno čudesna godina za naš sport. Glasajte u našoj velikoj anketi

Godina 2016. bila je jako uspješna za Hrvatsku. Pamtit ćemo pobjedu  Hrvatske rukometne reprezentacije od nevjerojatnih 14 razlike protiv Poljske na Europskom prvenstvu, sjajne nastupe naših sportaša na Olimpijskim igrama, rekordan broj medalja za Hrvatsku. Bilo je tu i tužnih trenutaka za nas, poput ispadanja s Europskog prvenstva u Francuskoj od Portugala u četvrtfinalu. Teško se je prisjećati tih scena, jer još uvijek svi vjerujemo da smo mogli i trebali otići do kraja. A to je potvrdila i sama svjetska javnost. Igrali smo najbolji nogomet na Euru, Modrić, Perišić i društvo jednostavno su uživali u igri, osjetio se onaj pobjednički duh u zraku, ali eto,  naletio je taj Quaresma i rastužio milijune Hrvata.

MODRIĆ Europski prvak u suzama odlazi s Eura (@uefaeuro)

MODRIĆ nakon utakmice protiv Portugala

Također veliki uspjeh  napravili i naši tenisači koji su došli do finala Davis Cupa. Finale se igralo u Hrvatskoj, u Areni Zagreb, velika prilika za naslov, ali eto svi znamo kako je to završilo, pomalo tužno, a samo finale Svjetskog prvenstva u tenisu je veliki uspjeh. Ipak smo iza nas ostavili velike sile svjetskog tenisa.

dodig-cilic_n

Nakon što smo doznali da će košarkaši imati priliku izboriti Olimpijske igre probudila se mala nada da će i košarkaši otputovati u Brazil. Malo je ljudi vjerovalo, još kada smo doznali protivnike na samom kvalifikacijskom turniru, bili smo svjesni da ćemo igrati protiv velikana, Grčke i domaćina Italije, a s time da će samo pobjednik osigurati mjesto u avionu za Rio još je manje nade ostalo za plasman. Ali probudio se onaj inat u našim košarkašima, onaj momčadski duh, Bogdanović i društvo izgledali su čudesno, iznenadili sve, i srušili Grčku, i u finalu turnira domaćina Italiju, cijela je dvorana bila protiv nas. Ali Talijani su pali pod pritiskom, i mi smo to znali iskoristiti i zasluženo osvojili turnir i otišli prema Riu.

I mi smo bili  na dočeku naših košarkaša, video možete pogledati klikom na link ispod.

Dolazak košarkaša u Zagreb, nakon plasmana u Rio

U Riu su naši košarkaši odigrali jedan odličan turnir, došli su do četvrtfinala, završili prvi u skupini. Srušili smo europske prvake Španjolsku, a tu utakmicu ćemo pamtiti po čudesnoj blokadi Šarića nad Gasolom u zadnjoj sekundu utakmice. Gasol je krenuo na stijenu bez opreme, šteta za njega. Nakon toga upisali smo pobjede protiv Brazila i Litve. A u četvrtfinalu smo izgubili od Srbije tri razlike 86:83.

Bojan Bogdanović foto: HKS

Vaterpolisti Juga postali su prvaci Europe. Oni su u finalnom obračunu pobijedili Olympiakos sa 6:4 i po četvrti put u klupskoj povijesti postali najbolji na Starom kontinentu (nakon 1981., 2001. i 2006.). Jug ovu sezonu tako završava sa pet trofeja – osvojili su nacionalno prvenstvo i kup, regionalnu jadransku ligu,Ligu prvaka i Superkup.

Jednostavno čudesna godina za naš sport. Deset medalja na Olimpijskim igrama svakog su Hrvata učinili ponosnim, nastup naših rukometaša na Euru, košarkaši oduševili, i ove godine smo imali priliku gledati Ligu prvaka na Maksimiru, Dinamo se  ponovno plasirao među ‘elitu’, nastup Zagreba u rukometnoj Ligi prvaka, ponovno su velikani padali u Areni Zagreb. Puno medalja s različitih prvenstava, od streljaštva pa sve do plivanja. Godina koja će zauvijek ostati u našim srcima i koju ćemo pamiti.