Ante Tomić: “Tužni smo i utučeni”

U drugoj utakmici finalne serije španjolskog prvenstva Real Madrid pobijedio je Barcelonu 100:80 i sad vodi 2:0.

Ante Tomić/Getty Images

Uvjerljivom pobjedom nad Barcelonom na domaćem parketu (100:80) košarkaši Real Madrida došli su do vodstva od 2:0 u finalnoj seriji španjolskog prvenstva.

Domaćini su od početaka bili bolja momčad na terenu te su, predvođeni Lullom koji je postigao pet trica iz pet pokušaja, prvu četvrtinu završili s prednošću 31:10. Tu su prednost bez većih poteškoća održali do kraja utakmice.

“Utučeni smo i tužni. Sada nam ostaje pobijediti iduće dvije utakmice doma. Nadam se da ćemo ih odigrati puno bolje nego ove dvije u Madridu”, kazao je hrvatski reprezentativac Ante Tomić koji je za goste ubacio 11 koševa i upisao tri skoka.

Drugi hrvatski reprezentativac Mario Hezonja nije bio ni blizu forme iz prve utakmice kada je bio prvi strijelac Barcelone s 18 poena. Za petnaestak minuta provedenih na terenu ubacio je pet koševa.

Sljedeća utakmica igrat će se u Barceloni u srijedu, a Real bi pobjedom mogao doći do trostruke krune ove sezone, budući da su već osvojili španjolski kup i Euroligu.