[VIDEO] Ante Žižić opet je bio fenomenalan u pobjedi Clevelanda

Žižić je u posljednjih nekoliko utakmica najbolji Hrvat u NBA ligi.

Sinoć su četiri hrvatska košarkaša igrali utakmice na NBA parketima, a u posljednjih nekoliko utakmica iznenađujuće je najbolji Clevelandov Ante Žižić koji sjajno koristi ono malo prilike što mu se pruži.

Žižić je donedavno skupljao DNP-ove (did not play), mahao je ručnikom uz parket, a u dosta slučajeva nije bio ni u kadru, nego se kalio u G-league. Ante je čak bio i predmet sprdnje snimkom kada mu veliki LeBron James nije uzvratio pozdrav, a danas isti taj James skuplja asistencije za triple double preko Ante.

Cavaliersi su na svome parketu bili bolji od Milwaukeeja rezultatom 124:117, a predvodio ih je sjajni James sa 16. triple doubleom u sezoni. James je ostvario učinak od 40 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Drugo ime Cavaliersa bio je povratnik nakon teške ozljede Kevin Love koji je ubacio 18 koševa. Žižić je za 17 minuta zabio odličnih 13 koševa, uhvatio je šest skokova i upisao blokadu. Kod Bucksa opet su najbolji bili Giannis Antetokounmpo sa 37 koševa i Khris Middleton sa 30 ubačaja.

Indiana je u svojoj dvorani bila bolja od Los Angeles Lakersa rezultatom 110:100 i tako nastavila borbu za treće mjesto na istoku. Miles Turner sa 21 košem i Victor Oladipo sa 20 bili su najbolji u domaćim redovima. Bojan Bogdanović zapao je u dublju krizu i ponovo je imao loš šuterski učinak. Za 24 minute ubacio je šest koševa, 2/9 šut, 0/5 za tri poena, uhvatio je pet skokova i upisao tri asistencije. Ivica Zubac još jednom je dobio jako malu minutažu, za sedam minuta ubacio je dva koša, uhvatio tri skoka i jedanput asistirao. Najbolji Lakersi bili su Kyle Kuzma sa 27, Brook Lopez sa 23 i Julius Randle sa 21 košem.

Philadelphia je bila bolja od Charlotte sa 108:94 i tako zabetonirala svoje mjesto u doigravanju. Sixerse je predvodio Joel Embiid sa 25 koševa, 19 skokova i čak devet izgubljenih lopti. Sa klupe je sjajno odigrao Marco Belinelli koji je ubacio 21 koš, a Ben Simmons upisao je ponovo triple double sa 11 koševa, 12 skokova i 15 asistencija. Dario Šarić nije imao svoju večer, za 27 minuta ubacio je pet koševa, kao i Bojan pogodio je samo 2/9 šuteva, uz samo jedan skok i tri asistencije. Hornetse je predvodio Kemba Walker sa 24 koša.

Cleveland – Milwaukee 124:117

Indiana – LA Lakers 110:100

Philadelphia – Charlotte 108:94

New York – Chicago 110:92

Brooklyn – Memphis 118:115

Miami – Denver 149:141 OT

San Antonio – Golden State 89:75

Sacramento – Detroit 90:106