Antun Novaković prvak Europe!

Sjajan uspjeh Antuna Novakovića...

Hrvatski kajakaš Antun Novaković osvojio je danas naslov juniorskog prvaka Europe u disciplini kajaka jednosjeda -K-1 na 1000 metara. Uspjeh je bio očekivan budući da je Antun u konkurenciji vršnjaka iz 21 zemlje odveslao najbolje vrijeme u kvalifikacijama (3:44:25) i izborio direktan plasman u A finale.

U finalu je naš predstavnik bio još brži i s rezultatom 3:43:51 je ostvario više od dvije sekunde prednosti ispred drugoplasiranog. Od ostalih naših natjecatelja danas su nastupili još Jakov Radošević i Frane Buljan koji su u B finalu utrke kajaka dvosjeda disciplini (K-2) na 1.000 metara osvojili peto mjesto i u ukupnom poretku završili na 14 mjestu. Prvenstvo završava danas, a u finalnim će utrkama na 500 m nastupiti Antun Novaković i Ana Marija Govorčinović u disciplini K-1 te Vanesa Toth u disciplini C-1.