AO: Baboš i Bopanna izborili finale protiv Pavića i Dabrowski

Mate Pavić saznao je imena protivnika u velikom finalu.

Mate Pavić i Gabriela Dabrowski saznali su protivnike u finalu konkurencije mješovitih parova na Australian Openu. To su Mađarica Timea Baboš i Indijac Rohan Bopanna, koji su nakon sat i  minuta igre sa 7:5 i  bili bolji od Martinez Sanchez i Demolinera.

U prvom setu pobjednici su došli do oduzimanja servisa već pri rezultatu 2:1, no španjolsko-brazilska kombinacija vraća se u susret kod rezultata 4:2. Novih breakova, kao ni prilika za iste, nismo vidjeli do rezultata 6:5, kada Baboš i Bopanna rade break u ključnom trenutku te osvajaju prvi set.

Drugi set bio je još neizvjesniji, jer iako su oba para imali break lopti, do njih nije došlo. Ipak, pri rezultatu 5:5 dolazi do breaka pa je susret otišao u treći set. U njemu su se ipak bolje snašli Baboš i Bopanna, koji su napravili tri breaka i upisali pobjedu. Veliko finale je sutra.