AO: Baboš i Mladenović osvojile konkurenciju ženskih parova

Veliki uspjeh za pete nositeljice.

Osvajačice prvog Grand Slam turnira ove sezone u konkurenciji ženskih parova su Mađarica Timea Baboš i Francuskinja Kristina Mladenović. One su u finalu nadigrale rusku kombinaciju Ekaterina Makarova i Elena Vesnina sa 6:4 i 6:3.

U prvom setu Ruskinje su igrale bolje i nakon što su gubile 2:1, preokrenule su rezultat na 4:2 uz oduzeti servis. Međutim, do kraja prvog seta osvojile su tek sedam gemova, što su pete nositeljice iskoristile, napravile dva breaka i povele sa 6:4.

Drugi set bio je puno dramatičniji. Već na samom startu Ruskinje prave break, no mađarsko-francuska kombinacija re-breakom vraća situaciju u egal. Do novog breaka dolaze pete nositeljice pri rezultatu 2:1, no ovaj put protivnice uzvraćaju re-breakom. Ipak, kod rezultata 4:3 Baboš na servisu Vesnine oduzima servis, kojeg u slijedećem gemu potvrđuje te nakon 82 minute igre donosi pobjedu svom paru.