AO: Branitelji naslova Marach i Pavić prošli neugodne Talijane

Donna Vekić je nakon ispadanja u singleu, ispala i u parovima.

Branitelji naslova u konkurenciji parova na Australian Openu, Austrijanac Oliver Marach i naš Mate Pavić pobijedili su u prvom kolu neugodne Talijane Simone Bolellija i Andreasa Seppija rezultatom 7:5 6:7 6:0.

Prvi set je protekao u sigurnoj igri para koji je servirao, niti jedni se nisu uspjeli približiti breaku sve do same završnice, kada Marach i Pavić dolaze do 0:40 i koriste prvu priliku za vodstvo 7:0.

Drugi set je protekao u istom tonu kao i prvi, samo u zamjenjenim ulogama i kraju. Talijani su kod 5:5 imali 15:40 i nisu iskoristili šansu pa se otišlo u tie break. Oba para izgubila su na početku jedan početni udarac, Marach i Pavić imali su jednu meč loptu na 7:6 i protivnikov servis, ali Talijani su sigurno odigrali, a nakon toga osvojili poen na Marachov servis za izjednačenje.

U odlučujućem setu sjajno je austrijsko-hrvatska kombinacija odigrala, na početku je iskoristila treću priliku za break, već na sljedećem servisu Talijana još jednom su breaknuli iz čevrtog pokušaja, a isto toliko im je trebalo i za treći break u setu. Na svom servisu izgubili su samo jedan poen pa su s laganih 6:0 otišli u drugo kolo gdje će igrati protiv Argentinca Maxima Gonzaleza i Čileanca Nicolasa Jarryja.

U ženskim parovima, naša najbolja igračica Darija Jurak u paru sa Kineskinjom Xin-Yun Han savladala je s 6:7 6:3 6:4 Anastasiju Pavlyuchenkovu i Anastasiju Sevastovu. U drugom kolu će igrati protiv drugih nositeljica Timee Babos i Kristine Mladenovic.

Donna Vekić se nakon singla oprostila i u konkurenciji parova. Vekić i Švicarka Belinda Bencic izgubile su sa 6:3 6:1 od Veronike Kudermetove i Sabrine Santamarie.