AO: Čilić u osmini finala, Karlović se oprostio od turnira

Čiliću i Harrisonu bio je ovo sedmi međusobni meč, a Čilić je upisao šestu pobjedu.

Polovičan uspjeh imali su naši tenisači u trećem kolu Australian Opena, Marin Čilić rutinski je izborio prolaz, što je najbitnije nije izgubio nijedan set, što je dokaz uzlazne forme, za razliku od većine nastupa na Grand slamovima kada se znao dosta mučiti u početnim kolima, nerijetko i ispadati. Ivo Karlović odigrao je još jedan maratonski meč, na kraju nije uspio doći do pobjede, ali može biti zadovoljan sa odigranim turnirom.

Ivo Karlović je u Hisense Areni izgubio od Talijana Andreasa Seppija u meču od pet setova koji je trajao nepuna četiri sata. Sredinom prvog seta je Talijan iskoristio slabiji servis gem našeg diva i došao do breaka koji mu je donio set. Prvi servis gem u drugom setu obojici tenisača je stvorio male probleme koje su uspjeli nadvladati, svaki je spasio po dvije break lopte, a do kraja seta nije više bilo prilika za obrat. Netipičan tie break za Ivu, napravio je tri mini breaka, ali izgubio je čak četiri što se nesjećamo kada se zadnji puta dogodilo i Seppi je poveo 2:0. Treći i četvrti set također je otišao u 13. igru, tamo je doktor Ivo odigrao u svome stilu, dva mini breaka u trećem, jedan u četvrtom bili su dovoljno za izjednačiti rezultat. U decideru odnosno petom setu nažalost nema tie breaka, Ivo nije došao u priliku za obrat, Seppi je iskoristio svoju drugu za konačnih 9:7. Ivo je meč završio sa 52 asa i šest dvostrukih pogreški.

Nakon Karlovića i Seppija u Hisense Areni igrali su Marin Čilić i Amerikanac Ryan Harrison. Imali su oba tenisača priliku breaknuti protivnika na početku meča, ali nisu uspjeli, u tie breaku Čilić je napravio jedan obrat više za 5:4 što mu je bilo dovoljno da sa dva odlična servisa dođe do 1:0 u setovima. Sredinom drugog seta Marin pravi break i kada je servirao za set Harrison je imao tri prilike za povratak, sve ih je Čilkan uspio zaustaviti i na kraju osvojiti set. U trećem setu je Amerikanac uspio nadoknaditi break zaostatka i odvesti još jedan set do tie breaka. Tamo je Marin napravio ogromnu prednost 6:2, a na kraju je treću set loptu pretvorio u pobjedu i prolaz u osminu finala gdje će mu protivnik biti Španjolac Pablo Carreno-Busta. Marin je meč završio sa 16 aseva i 53 winnera.