AO: Čilić uvjerljiv protiv Edmunda za veliko finale!

Marin se plasirao u finale prvog Grand Slam turnira ove sezone.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale prvog Grand Slam turnira ove sezone, Australian Opena. On je za dva sata i 20 minuta igre pobijedio Kyle Edmunda 6:2, 7:6 i 6:2.

Britanac se dobro držao sve do rezultata 3:2 u prvom setu. Tada Čilić radi dva breaka te koristi prvu set loptu za vodstvo. U drugom setu nije niti bilo prilike za break, jer su oba tenisača bila sigurna na svoj servis. Set je otišao u tie-break, u kojemu je šesti igrač svijeta napravio dva mini breaka i poveo 2:0 u setovima.

U odlučujućem trećem setu nije bilo problema za Marina. S dva oduzeta servisa pri rezultatima 1:1 i 4:2 mirno je priveo meč kraju te izborio finale u kojemu će igrati protiv boljeg iz suparnika između Rogera Federera i Korejca Chunga.