AO: Ćorić se priključio Ćiliću u osmini finala

U posljednjem dvoboju igranom u Beču prošle godine, Ćorić je bio bolji od Pouillea.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić prošao je i treću prepreku na Australian Openu i plasirao se u osminu finala prvog ovogodišnjeg Grand slama. Ćorić je s 3:1 u setovima bio bolji od srpskog predstavnika Filipa Krajinovića, pa će Hrvatska imati dva predstavnika među 16 najboljih.

Borna Ćorić – Filip Krajinović 2:6 6:3 6:4 6:3

Krajinović je bolje otvorio meč, nakon što je spasio break loptu kod vodstva Borne 1:0, oduzeo je našem tenisaču servis u dva navrata zaredom i odjurio na 5:1 te došao do vodstva. Borna je na otvaranju drugog seta oduzeo servis Filipu i držao sigurno prednost do servisa za set kada je spašavao 15:40, no uspio je s četiri poena u nizu doći do izjednačenja.

Sredinom trećeg seta je Ćorić uspio doći do 15:40, ali Krajinović spašava obje break prilike, no Ćorić je došao do još jedne koju je iskoristio, a to mu je bilo dovoljno za set. Borna je nastavio odličnu igru i u četvrtom setu, sa dva breaka je došao do 4:0, kod vodstva 5:2 je servirao za meč, ali Krajinović se nakratko spasio. Ipak već u sljedećem gemu, Ćorić je došao do breaka, samim time i meča.

U osmini finala će Ćorić igrati najvjerojatnije protiv Francuza Lucasa Pouillea koji vodi s 2:1 u setovima protiv Australca Alexeija Popyrina.