AO: Čudesna Lučić-Baroni ušla u polufinale!

Osamnaest godina nakon polufinala Wimbledona i poraza od Steffi Graf, Mirjana Lučić-Baroni se plasirala u polufinale Grand Slama, ovog puta Australian Opena.

Nakon što je u drugom kolu izbacila treću nositeljicu Agnieszku Radwansku, Mirjana je došla do još jedne pobjede nad TOP 5 igračicom. S 2:1 u setovima je bila bolja od pete nositeljice, Karoline Pliškove. Pliškova je bolje otvorila meč, napravila je rani ‘break’ i povela s 3:1, a onda je Mirjana Lučić-Baroni ubacila u nekoliko brzina više i teniski savršenom igrom osvojila sljedećih 5 od 6 gemova što je bilo dosta za osvajanje prvog seta.

Furiozno je otvorila i drugi set, nakon svog servisa je došla do novog ‘breaka’ i sve je upućivalo na to da će brzo riješiti meč, ali je takvu razinu tenisa nemoguće zadržati cijeli susret. Probudila se i Pliškova koja je do kraja drugog seta napravila čak četiri ‘breaka’ te je tako došla do drugog seta i izjednačenja.

Otvaranje trećeg seta je donijelo tri ‘breaka’, Mirjana je uzela dva od ta tri te je došla do vodstva od 3:1. Uslijedio je preokret Pliškove koja s tri vezana gema dolazi do vodstva od 4:3. Mirjana je i prije početka ovog susreta imala problema s ozljedom, a očito je kako je osjećala bol i tokom meča jer je pri zaostatku 4:3 pozvala liječnički ‘time-out’ nakon čega je uslijedio spektakl. Osvojila je sljedeća tri gema u kojoj je protivnici ostavila jedan jedini poen, dok ih je ona osvojila 12 te je tako došla do pobjede i drugog polufinala Grand Slama u karijeri.

A tamo je čeka jedna od najvećih svih vremena, trenutačno druga igračica svijeta Amerikanka Serena Williams koja u svojih pet mečeva u Australiji nije izgubila nijedan set, a zanimljivo je kako će ovo biti njihov prvi međusobni susret.

MIRJANA LUČIĆ-BARONI – K. PLIŠKOVA   6:4, 3:6, 6:4