AO: Donna Vekić neočekivanim porazom pokvarila 100% učinak naših tenisača

Vekić je izgubila od 240. tenisačice svijeta.

Donna Vekić upisala je prvi poraz nekog od hrvatskih tenisača na Australian Openu. Nakon odlične predstave u prvom kolu protiv Kristine Mladenovic, Vekić je potpuno razočarala protiv mlade domaće predstavnice s pozivnicom Kimberly Birrell koja je bila bolja sa 6:4 4:6 6:1.

Vekić je na samom početku izgubila svoj početni udarac, no već u sljedećem gemu se vratila. Sredinom seta je uspjela spasiti 0:40, a potom i propustila jednu break šansu. Kod 5:4 za Birrell, izgubila je servis i povratka više nije bilo. Odlično je Donna otvorila drugi set, imala je 4:0 i 5:1 te servis za lagani set, no prvu priliku nije iskoristila, ali na drugoj je bila sigurna. I umjesto da nastavi kao u drugom, Donna je u odlučujućem setu potpuno podbacila, mlada Australka je napravila dva obrata, otišla na 5:0 i došla do velike pobjede.

Donnu su skupo koštale neprisiljenje pogreške kojih je imala 40, puno više nego Winnera 27, a presudilo je i sedam dvostrukih greški, od toga tri u posljednjem setu.