AO: Dvostruka pobjeda Petre Martić

Nakon izgubljenog seta, Martić i Cornet su osvojile svih 12 sljedećih gemova.

Hrvatska tenisačica Petra Martić ostvarila je nove dvije pobjede na Grand slamu u Australiji. Nakon što je pobijedila Marketu Vondrousovu, Petra je i u parovima upisala pobjedu.

Martić je bila bolja od Čehinje Vondrousove sa 6:4 7:5. Prvi set je Petra povela 4:3, a da nijedna tenisačica nije osvojila svoj servis, a Petra je potom povela i došla do krucijalne prednosti. U drugom setu se igra unormalila, obje tenisačice su do 3:3 čuvale servu, Petra je zatim došla do prednosti koju nije iskoristila kod servisa za meč pri rezultatu 5:4, ali je već u sljedećem servis gemu došla do nove prilike koju je objeručke prihvatila.

U igri parova Martić i Francuskinja Alize Cornet bile su bolje od Magde Linette i Ajle Tomljanović sa 2:6 6:0 6:0.

U trećem kolu singla, Martić će igrati protiv pete nositeljice, Amerikanke Sloan Stephens, dok će u parovima u drugom kolu ona i Cornet igrati protiv pobjednica meča Begu/Buzarnescu – Cabrera/Fourlis.