AO: Edmund šokirao Dimitrova i čeka rasplet ogleda Nadal – Čilić!

Britanac je izbacio trećeg tenisača svijeta.

I dok s nestrpljenjem čekamo da na teren Australian Opena izađu Rafael Nadal i Marin Čilić, svoj susret četvrtine finala odigrali su Grigor Dimitrov i Kyle Edmund. Britanac je pobijedio sa 6:4, 3:6, 6:3 i 6:4 i sada čeka boljeg iz susreta između Rafe i Čilića.

Već na samom otvaranju meča Britanac je oduzeo servis protivniku, a iako se treći tenisač svijeta vratio u egal pri rezultatu 3:3, novi break pri rezultatu 4:4 i potvrda istog bili su dovoljni da Kyle osvoji prvi set.

Bugarin se vraća u drugom setu, u kojem mu je jedan rani break pri rezultatu 1:0 donio izjednačenje. Međutim, istom mjerom uzvraća Edmund. Pri rezultatu 4:3 u trećem setu oduzima servis protivniku i osvaja set sa 6:3, da bi u odlučujućem, četvrtom setu, napravio identičnu stvar pri rezultatu 4:4 i izborio polufinale nakon dva sata i 52 minute igre.