AO: Federer nakon tri seta izbacio Berdycha

Švicarac je očekivano prošao dalje.

Drugi polufinalist prvog Grand Slam turnira ove sezone je Švicarac Roger Federer, koji je očekivano i u tri seta za 138 minuta pobijedio Tomaša Berdycha sa 7:6, 6:3 i 6:4.

Iako je Čeh odlično otvorio susret i došao do 3:0 prednosti u prvom setu, Švicarac se vraća onda kada je to bilo najpotrebnije, pri rezultatu 5:4. Tada oduzima servis i odvodi set u tie-break, u kojemu dozvoljava Berdychu svega jedan gem i osvaja prvi set.

U drugom setu jedan break pri rezultatu 4:3 bio je dovoljan da drugi tenisač svijeta povisi prednost na 2-0 u setovima, da bi u trećem, odlučujućem setu, oduzeo servis, pa ga izgubio, te opet vratio i iskoristio prvu meč loptu za pobjedu.

U polufinalu će igrati protiv Korejca Chunga, koji je ranije danas izbacio Tennysa Sandgrena sa 6:4, 7:6 i 6:3.