AO: Kerber izbacila Sharapovu i izborila osminu finala

Njemica je ipak bila prejaka.

Maria Sharapova nije uspjela proći u osminu finala Australian Opena. U susretu šesnaestine finala bolja je od nje bila Njemica Angelique Kerber, završilo je 6:1 i 6:3 nakon 66 minuta igre.

U prvom setu smo 16. tenisačica svijeta pokazala je zašto je u jednom trenutku bila najbolja na svijetu. Čak tri puta oduzimala je servis Ruskinji te iskoristila prvu set loptu za ogromnih 6:1.

Do rezultata 2:1 drugog seta vidjeli po jedan oduzet servis s obje strane. Međutim, ključni trenutak seta, a ujedno i cijelog meča dogodio se pri rezultatu 4:3, kada Kerber koristi prvu break loptu i dolazi do vodstva od 5:3, kojeg kasnije potvrđuje korištenjem druge meč lopte i upisuje pobjedu. U osmini finala će igrati protiv bolje iz ogleda između Agnieszke Radwanske i Su-wei Hsieh.