AO: Kerber za svega 52 minute razbila Keys i izborila polufinale

Njemica je pružila fantastičan meč.

Puno lakše od očekivanog, Angelique Kerber plasirala se u polufinale prvog Grand Slam turnira ove sezone, Australian Opena. Ona je za svega 52 minute sa 6:1 i 6:2 pobijedila Amerikanku Madison Keys.

Njemica je svu svoju raskoš teniskog umijeća prikazala u prvom dijelu prvog seta, kada je za svega 13 minuta napravila dva breaka i povela 3:0. Do kraja seta, nekada prva igračica svijeta, napravila je i još jedan break te ga osvojila rezultatom 6:1.

U drugom setu ista priča. Ponovno je trenutno 16. tenisačica svijeta povela 3:0, no na kratko se breakom Keys vratila i smanjila na 3:2. Međutim, Kerber odmah uzvraća re-breakom, a kasnije koristi prvu break – meč loptu i dolazi do pobjede.

Protivnica u polufinalu bit će joj bolja iz susreta između Simone Halep i Karoline Pliškove, a meč neće početi prije 05:30 sati.