AO: Keys izbacila Garciju, Kerber i Halep uvjerljive

Poznate su sve sudionice četvrtine finala.

Na prvom Grand Slam turniru ove sezone, Australian Openu, odigrani su i posljednji mečevi osmine finala te smo saznali sve sudionice četvrtfinala.

Svega 70 minuta bilo je potrebno da Madison Keys izbaci osmu tenisačicu svijeta, Caroline Garciju. Završilo je 6:3 i 6:2, a unatoč činjenici da je Francuskinja povela 1:0 u prvom setu, od tada je Amerikanka preuzela kontrolu nad mečom te s ukupno pet oduzetih servisa upisala veliku pobjedu.

Puno teže od očekivanog Angelique Kerber svladala je 88. igračicu svijeta Su-wei Hsieh. Nakon preokreta i 131 minute igre bilo je 4:6, 7:5 i 6:2. Već na samom početku meča Njemica je oduzela servis protivnici, no do kraja seta ga je dva puta ispustila pa je tenisačica iz Kineskog Tajpeha povela 1-0. Ključni trenutak drugog seta dogodio se pri rezultatu 5:5 kada Kerber radi break, kojeg potvrđuje i izjednačuje na 1-1. U trećem setu nije bilo neizvjesnosti, jer je 21. nositeljica tri puta oduzela servis protivnici i izborila četvrtfinale.

Najbolja tenisačica i prva nositeljica, Rumunjka Simona Halep, nije imala problema protiv Naomi Osake iz Japana. Nakon 79 minuta igre pobijedila je 6:3 i 6:2, uz pet oduzetih servisa.

Posljednji susret osmine finala bio je onaj između dvije Čehinje, Barbore Strychove i Karoline Pliškove, koji je ipak otišao na stranu iskusnije. Pliškova, šesta tenisačica svijeta, je nakon preokreta upisala pobjedu 6:7, 6:3 i 6:2.

Time smo saznali i sve parove četvrtine finala. Elise Mertens igrati će protiv Eline Svitoline, Carla Suarez Navarro protiv Caroline Wozniacki, Madison Keys odmjerit će snage s Angelique Kerber, dok će Simona Halep igrati protiv Karoline Pliškove.