AO: Maestralni Čilić pobjedio Nadala za polufinale

Fenomenalni Marin ispalio je 20 aseva i osvojio je 83 winnera.

Fenomenalna pobjeda prvog hrvatskog reketa Marina Čilića nad prvim igračem svijeta i prošlogodišnjim finalistom Rafaelom Nadalom.

Marin Čilić odigrao je fantastičan meč i natjerao Nadala na predaju nakon gotovo četiri sata borbe. U prvom setu Nadal je došao do breaka kod vodstva 4:3 i završio je set nakon treće set lopte. Krenuo je Nadal bolje i u drugom setu, došao do prednosti, ali sjajni Marin uzima četiri gema u nizu i izjednačava rezultat. Bolji je Marin bio i u trećem setu, imao je dva puta priliku za obrat, na kraju je morao spašavati jednu kod 5:4 za Nadala. U tie breaku loša igra oba tenisača na svome servisu, četiri puta Španjolac je uspio doći do mini breaka, Čilić “samo” tri i set je otišao Nadalu. U četvrtom setu Nadal je počeo imati problema sa preponom, sve manje je uspijevao pratiti Marinov ritam i Čilić dolazi do laganih 6:2 uz dva breaka i odličnih 75% pogođenog prvog servisa. U petom setu Rafa spašava četiri Čilićeve prilike za obrat, petu nije mogao i našao se pred zidom, te je morao predati susret.

Sjajni Marin ispalio je 20 aseva uz osam dvostrukih pogreški, izgradio je čak 19 prilika za break, naspram 10 Nadalovih, a bio je uvjerljiv i u winnerima 83:39. Nadal je puno manje griješio 32:62, ali to mu nije bilo dovoljno jer je Marin ukupno osvojio 157 poena, a Nadal 145. Bila je to Marinova druga pobjeda od sedam dosad odigranih mečeva sa Španjolcem, a zadnji put mu je to uspjelo 2009. u Pekingu.

U polufinalu će Čilić igrati protiv 49. igrača svijeta Britanca Kylea Edmunda koji je iznenadio trećeg igrača svijeta Bugara Grigora Dimitrova rezultatom 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. U dosadašnja dva susreta svaki tenisač ima po jednu pobjedu.

Marin Čilić – Rafael Nadal  3:6, 6:3, 6:7, 6:2, 2:0 – predaja Nadala.